GYIK a redőny javításról, redőny szereléséről
Vannak kérdések, amelyre most megadjuk a választ a redőny szerelés, redőny javítás világában. Kérdésként írjuk le az esetleges érdeklődést, majd alatta a válaszunkat. Úgy gondoltuk a redőny szerelésnél, redőny javításnál ezek nagyon fontos kérdések.
1. Melyik a legolcsóbb redőny?
"Itt van a legolcsóbb redőny", ha ezt a választ kapjuk, akkor ez a minőség rovására is mehet. Példának okáért, ha régi tipusú műanyag redőnyről van szó, akkor a redőny tengelye záró léce műanyag. A felszerelés előtt mindig jelezni kell felénk, ha kétségei vannak, akkor mi a terméket szétszereljük, hogy az ügyfel kételyeit eloszlassuk.
A külső tokos redőnyök talán a legkedveltebb megoldások, amelyek a régebben redőnyökkel nem rendelkező otthonok ablakaira is felszerelhetők. Ennek legnagyobb hátránya, hogy a tok méretétől függően leszűkíti az ablak magasságát. Ezért a minitokos változatok a legnépszerűbbek, különösen a normál méretű ablakok esetében.
Ezeknél azonban többnyire csak 27mm-es keskeny léceket lehet alkalmazni, ami széles redőnyöknél nem ideális, legfeljebb osztott felülettel kialakítva. Ez viszont azzal jár, hogy kettő, vagy több redőnymozgató szerkezetre lesz szükség. Előnye, hogy a redőny könnyen felhúzhatók, és így a jobb szellőzést is könnyebb beállítani. Különösen lényeges ez, ha a redőny mozgatását a tok közelsége miatt csak zsinórral lehet megoldani.
A lécoldalvéges megoldásúak pedig megakadályozzák a lécek oldalra csúszását, széleik megszorulását.
Az alumínium lamellás redőny ugyan drága, viszont hosszú életű, kiváló hőszigetelő tulajdonságú és még egy kicsit könnyebb is a műanyaglécekből állóknál. A lefutók kefékkel, illetve gumis rezgés csillapítással vannak ellátva.
A szúnyoghálóval is érdemes számolni, hiszen jó védelmet ad a rovarok ellen.
A vakolható tokos redőnyszekrények előnye, hogy redőnyszekrény levakolva teljesen eltűnik. Hátrányként említhető, hogy a beépítés és a bevakolás kissé hosszadalmas művelet és pontos helyszíni felmérést igényel, viszont a redőnyszekrény teljesen láthatatlanná válik.
Arra is lehetőség van, hogy a régi faredőnyök meglevő szekrényébe korszerű redőny- és lefutó rendszer kerüljön. Viszont nagy felületű redőnyöknél érdemes már ilyenkor a motoros mozgatáson gondolkodni. Ezeknél a redőnyöknél ugyanis csak az 50 mm széles lamellákat lehet használni, így a redőny igen nehéz lesz, a felhúzása pedig komoly erőpróba lesz minden alkalommal. A motoros mozgatás mindezt kényelmessé és programozhatóvá is teszi.
2. A redőny felszerelésekor mikor változhat az előzetesen kiszámolt szerelési ár?
Az árajánlat kérésekor az általunk kiszámolt ár-érték után ha az őn által megadott méretekkel számolunk, a munka megkezdése elött modósítja a cselekedeteinket, tehát változtat a munkánkon, akkor változhat a részünkről a redőny szerelés, redőny javítás ára. A pontos helyszini felméréskor mindig pontosan szoktuk megadni az ár-értéket, az ügyfeleink részére.
3. A helyszíni felmérésünk díjmentes?
Igen, a mi részérünkről a kiszállás díját nem számítjuk fel.
4. Javítási költségek?
Redőny javítás díja 6000 Ft/Db nettó több darab esetén az ár jelentősen csökken.
Ez az ár tartalmazza a kiszállást, általános alkatrészek cseréjét pl. görgök, gurtnik, zsinórok,
A további árnyékolok javítási költségét díjtalan személyes felmérés után a helyszínen tudjuk
megadni.
Egyenlőre ennyi kérdésre adtuk meg a válaszunkat, de mindezt folytatjuk egy pár napon belül.
Reméljük, segítettünk Önöknek. A redőny szerelésről bővebben olvashatnak itt.